Muzyczny Zaułek,  Relacje

URIAH HEEP na 50-lecie w POZNANIU!

Występ legendy brytyjskiego rocka progresywnego, zespołu Uriah Heep, to swoista podróż po historii muzyki. Każdy dźwięk zagrany przez Micka Boxa i spółkę daje im nie lada frajdę, która w sposób proporcjonalny oddziałuje na widzów zgromadzonych w koncertowych salach. Przekrojowa konstrukcja występu pozwala nie tylko na lepsze zapoznanie się z nowymi kawałkami zespołu, ale również na powrót do przeszłości, w której królują July Morning czy Lady In Black.

Poznańskie show Uriah Heep rozpoczęło się analogicznie do zeszłorocznych koncertów w Polsce, które otwierało Grazed by Heaven, czyli jeden z singli promujących najnowsze wydawnictwo zespołu – Living the Dream. Na samym początku publiczność rozgrzały również Take Away My Soul czy utwór tytułowy z najnowszej płyty, a także moim skromnym zdaniem, najlepsza kompozycja z Living the Dream, czyli epickie Rocks in the Road okraszone długą wstawką instrumentalną.

Uriah Heep poza najnowszymi kawałkami zaprezentowało również nieco klasyki wracając chociażby do wydanego w 1972 roku albumu Demons and Wizards. W koncertowej setliście nie mogło oczywiście zabraknąć miejsca dla dwóch wcześniej wymienionych utworów – July Morning oraz Lady In Black. Całość zakończyło natomiast Easy Livin’. Dla mnie najciekawszym był jednak powrót do utworu Gypsy, pochodzącego z debiutanckiego albumu Uriah Heep, który wypadł naprawdę fantastycznie.

Występy brytyjskiej legendy to niezwykłe przeżycie wzmagane poprzez genialne instrumentale, które stanowią nieodzowną część występów Uriah Heep. Daleko jest im może do improwizacji, ale nie umniejsza to kunsztowi muzyków oraz radości, jaką wywołują one zarówno wśród członków zespołu, jak i ich słuchaczy. Do tego niezwykle sympatyczny wokalista Bernie Shaw, który cały sobą jest muzyką Uriah Heep. Świetnie interpretuje, nieustannie nawiązuje kontakt wzrokowy z odbiorcami i bezustannie obdarza ich uśmiechem. Wszystko to tworzy niesamowitą atmosferę, dla której chce się wracać na kolejne koncerty tego zespołu.

Za zaproszenie na koncert dziękuje KNOCK OUT PRODUCTIONS!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *