Muzyczny Zaułek,  Recenzje

Powrót KRÓLA, czyli nowa płyta BŁAŻEJA KRÓLA!

Błażej Król przyzwyczaił nas do częstego wydawania płyt. Gorzowianin nie zawodzi także i tym razem. Nieumiarkowania to album pełen charakterystycznych, ale bardzo świeżych brzmień, które w dalszym ciągu oplecione są tajemniczo-niepokojącą warstwą liryczną. Z tytułów poszczególnych piosenek udało mi się stworzyć osobną historię, która nie zostaje zupełnie pozbawiona sensu, ale żeby się o tym przekonać musicie obejrzeć poniższy materiał.

I o nic się nie martw/ ja bym też tak zrobił/ jutro przeprosimy/ pojutrze zapomnąKról „Te smaki te zapachy”

Duży wkład w najnowszą płytę (tak jak chociażby w przypadku Przewijania na podglądzie) miała Iwona Król, która swoje trzy grosze dokłada nie tylko muzycznie, ale również (a może przede wszystkim) wokalnie. Królowie tworzą niesamowicie zgraną parę, która jak nikt inny potrafi przelać swoją życiową chemię w muzykę, która dzięki niej zyskuje zupełnie nowe, ciekawe i może nieco psychodeliczne oblicze. Nieumiarkowania utrzymuje jak zwykle wysoki poziom wydawniczy wokalisty, który już za niespełna miesiąc rusza w ogólnopolską trasę koncertową w ramach której posłuchać go będziecie mogli m.in. w Opolu, Warszawie czy rodzimym dla artysty Gorzowie.

Ja w sposób szczególny zapraszam Was na wrocławski koncert Króla, który już 11 października w Starym Klasztorze. Wobec występów tego wokalisty nie można przejść obojętnie. Pewien rodzaj charyzmy jaki cechuje Króla za każdym razem zapewnia odbiorcom garść niezapomnianych wrażeń, dla których warto kupić bilet i wyjść z domu bynajmniej nie w Godzinę piętnastą i ciemno.

Bilety na koncert we wrocławskim Starym Klasztorze.

Za udostępnienie przedpremierowego odsłuchu płyty dziękuję WYDAWNICTWU AGORA.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *