Muzyczny Zaułek,  Uncategorized,  Zapowiedzi

Koncert wart wybrania (1): Tarja – Kraków, Wrocław

W pierwszej odsłonie serii Koncert wart wybrania, jeden z najważniejszych wokali fińskiego oraz światowego rocka, była wokalistka zespołu Nightwish oraz autorka jednego z moich ulubionych albumów zeszłego roku – Tarja Turunen.

Za organizację krakowskiego oraz wrocławskiego występu gwiazdy obdarzonej przepięknym, operowym głosem, odpowiadać będzie Metal Mind Production. Koncerty odbędą się kolejno 27 oraz 29 października tego roku w klubie Studio w Krakowie oraz w Centrum Koncertowym A2 w Stolicy Dolnego Śląska. Występ gwiazdy wieczoru poprzedzą supporty, a sprzedaż biletów na te wydarzenia ruszyła 29.01.2020 roku.

Tarja promuje obecnie wydany w ubiegłym roku album In The Raw, obfitujący w wiele ciekawych kawałków. Moim zdaniem największą zaletą tej płyty jest niesamowity klimat, który wytwarza hybryda delikatnego, choć niepozbawionego swej oczywistej mocy wokalu, z ciężkimi riffami, których na najnowszej płycie Tarji nie brakuje. Atmosfera płyty to coś, czego nie da się opisać, to po prostu trzeba poczuć! In The Raw to mój zeszłoroczny numer dwa na świecie. Nikogo więc nie powinno dziwić, że polecam tę płytę każdemu. Może pogoda za oknem nie koniecznie wytwarza prawdziwie zimowy klimat, ale na długie styczniowe wieczory nowy album Tarji jest jak znalazł.

Bilety w cenach od 130 do 180 złotych nabyć można m.in.: Eventim, EbiletBiletin.

Linki do wydarzeń facebookowych: KrakówWrocław.

Strona organizatora.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *