Muzyczny Zaułek,  Zapowiedzi

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA zagra we WROCŁAWIU!

Bez wątpienia jeden z najważniejszych głosów w historii polskiej muzyki – Grażyna Łobaszewska już 28 lutego zagra we Wrocławiu. Koncert z przekrojowej trasy poświęconej największym przebojom artystki odbędzie się w sali teatralnej Impartu.

Łobaszewska poza największymi hitami (Brzydcy, Gdybyś czy Czas nas uczy pogody) wykona kilka rzadziej słyszanych utworów oraz materiał ze swoich ostatnich płyt: Przepływamy i Sklejam się, a to wszystko okraszone odświeżonymi aranżacjami zagranymi przez stałych towarzyszy Łobaszewskiej – zespoł Ajagore.

Przy okazji promocji wydanego w 2017 roku Sklejam się, miałem okazję spotkać się z artystką. W rozmowie poruszyliśmy kwestię jej spojrzenia na świat, sposobu pracy nad płytami oraz przede wszystkim – wymowy utworów, które jak zawsze obfitują w ciekawe historie i mądre przemyślenia. Dziś podejście reprezentowane przez Grażynę Łobaszewską nie jest w modzie – wolimy słuchać przyjemnych utworów bez treści – jak śpiewa Arek Jakubik w jednej z piosenek Dr. Misio. Warto się jednak przekonać, czy pewien rodzaj (niekoniecznie dołującej) refleksji nad światem nie jest nam niekiedy przydatny. Okazja ku temu już pod koniec lutego we wrocławskim Imparcie.

LINK DO CAŁOŚCI WYWIADU

Bilety na koncert Grażyny Łobaszewskiej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *