Co poza tym?,  Książki,  Muzyczny Zaułek,  Teatr

Czego słucham, co czytam i oglądam? (Na Czasie #1)

Na taki pomysł wpadłem, żeby dzielić się z Wami na bieżąco tym, co w danym momencie zajmuje mi czas – piosenkami, które królują na mojej liście przebojów, książkami które zajmują mi wolne wieczory i serialami, które od wspomnianych książek mnie odciągają. No to co? Zaczynamy? Na Czasie #1 – zapraszam!

Czego słucham?

#5  Kamp! – Race Gyal

Chyba mój ulubiony kawałek z ostatniego krążka tego zespołu. Jakiś czas temu byłem na koncercie Kamp! i od tamtego czasu Race Gyal z głowy wyjść mi nie chce, no to chodzi po odtwarzaczu. Nie chce Ci się wstać do pracy lub na uczelnie? To idealny pobudzacz!

#4 RY X – Foreign Tides

Uwielbiam tego człowieka! Piękny, aksamitny głos i niebanalne kompozycje. Znów kawałek, który mocno wżyna się w pamięć. Żałuję tylko absencji na jego niedawnym warszawskim koncercie, ale mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja. Może kiedyś materiał na Zaułek o Australijczyku?

#3 Chaka Khan – Hello Happiness

Weteranka muzycznej sceny, która całkiem niedawno wydała naprawdę genialną płytą. Chaka Khan jest w świetnej formie, a Hello Happiness jest tego najlepszym dowodem. Genialny groove i porywający wokal to w 100% to!

#2 Rag’n’Bone Man – Skin

Tak naprawdę zaczęło się od innego kawałka tego wokalisty, który na poniższej playliście również znalazł swoje miejsce. Wcześniej nie ukrywam, że jakoś mnie nie chwytał, ale jak Giant zaskoczyło, tak Skin odpuścić nie może. I to na tyle po premierze! W końcu i ja się poznałem. Ogromne serce do muzykowania – tak samo duże jak wokal, którym zachwyca bez ustanku. Proszę Państwa – Rag’n’Bone Man!

#1 Emeli Sande – Sparrow

Zaskoczeni? Ci co mnie znają na pewno nie. Nowi niech wiedzą, że Emeli Sande, to jak ujął mój kolega ze studiów, moja queen.  Zupełnie na serio, niezwykle cenię sobie te artystkę. Ma niezwykłą umiejętność trafiania do mnie bardzo głęboko ze wszystkim co z niej wychodzi. Nie wiem na czym to polega, ale jestem bardzo dumny z tego kawałka i mam nadzieję, że po wydaniu trzeciego albumu szybciutko odwiedzi ponownie Polskę, bo bardzo się stęskniłem!

Inne propozycje? Moje TOP 10 z ostatnich dwóch tygodni na poniższej playliście. Sprawdźcie koniecznie! Pamiętajcie, żeby w komentarzach dzielić się własnymi przebojami.

CO CZYTAM?

Całkiem niedawno skończyłem poradnik Freda Kofmana Świadomy biznes, którego recenzję na blogu być może już widzieliście. Jeśli nie, to bardzo zachęcam -> Fred Kofman – Świadomy biznes. Zacząłem już kolejną literacką przygodę, tym razem wraz z Wydawnictwem Literackim sięgam po ponowne wydanie debiutanckiej powieści wspaniałej Olgi Tokarczuk, o której za jakiś czas pewnie nieco więcej. I to tak naprawdę tyle. Zdarza mi się czytać po kilka pozycji naraz, ale bardzo tego nie lubię, więc na razie skupiam się na Podróży ludzi Księgi.

CO OGLĄDAM?

No i tu jest problem, bo właśnie ostatnio nic. Czasu brak. Ostatnio oglądam głównie Zaułkowe materiały podczas montażu, no i dwa razy w ostatnim tygodniu gościłem w teatrach. O gorzowskiej premierze Samych możecie poczytać tutaj -> Teatr Gorzów – Sami. We wrocławskim Capitolu miałem natomiast okazję obejrzeć Frankensteina, który był moim przełamaniem w relacjach z tym teatrem. Dotychczas z wrocławskiego Teatru Muzycznego wychodziłem albo obojętny albo zły do szpiku kości, Frankenstein jednak rozpoczyna nasz zupełnie nowy, lepszy (mam nadzieję) etap.

Jeśli chodzi o plany, to jutro wybieram się do kina na Ciemno prawie noc, czyli na Fronczewskiego (ci, którzy mnie znają znowu wiedzą kim dla mnie jest Pan Piotr Fronczewski), choć tak zupełnie serio, to bardzo ciekawi mnie ta produkcja. Wypatruje również okazji do wybrania się na Białego kruka, który zapowiada się bardzo smakowicie. W planach mam też Noce i dnie z Grą o tron od pierwszego odcinka (w ramach przypomnienia), ale z tym może być jeszcze trudniej. Trzymajcie kciuki!

Pamiętajcie, żeby w komentarzach podzielić się tym, co Was kulturalnie ostatnio zajmuje, a kolejnego Na Czasie spodziewać się możecie… za jakiś czas. Te uznaje za zakończone. Wszystkiego najkulturalniejszego!

Odwiedź mnie na Muzycznym Zaułku!

Komentarze

Jeden Komentarz

  • Fan

    Ja od dłuższego czasu czytam Tochmana, a na dużym ekranie oglądałem ostatnio Kuriera. A muzycznie to głównie polecana tutaj płyta Arka 🤗

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *