Muzyczny Zaułek,  Relacje

COHEN zawitał do WROCŁAWIA!

Poniedziałkowy wieczór w Narodowym Forum Muzyki zdecydowanie należał do Leonarda Cohena oraz grupy świetnych polskich wokalistek, które swoimi interpretacjami utworów kanadyjskiego piosenkarza urzekły wrocławską publiczność.

W ostatnim z serii tegorocznych koncertów Cohen i Kobiety wystąpiła spora grupa znakomitych polskich wokalistek: Grażyna Łobaszewska, Natalia Kukulska, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow, Anita Lipnicka, Barbara Wrońska i Matylda Damięcka. Każda z nich starała się nadać utworom kanadyjskiego barda swój wyjątkowy (nie tylko wokalny, ale również muzyczny) sznyt. I tak Anita Lipnicka z gitarą w ręku zagrała delikatnie bluesową balladę Tower Of Song, Natalia Kukulska porywająco wykonała rozpoczynający się charakterystycznymi dla niej elektronicznymi motywami First We Take Manhattan, a Julia Pietrucha zagrała (moim skromnym zdaniem) najlepszy wykon tego wieczoru – Tonight Will Be Fine z towarzyszeniem ukulele i świetnymi chórkami w końcówce utworu.

Absolutnie zachwyciła również Grażyna Łobaszewska, która ze swoim głębokim, zachrypniętym głosem idealnie pasuje do interpretacji piosenek Cohena. Szczególnie ciekawie w jej wykonaniu wypadło In My Secret Life, które na bis zaśpiewały wspólnie wszystkie wokalistki.

Na wysokości zadania przy okazji wykonu najpopularniejszej kompozycji Kanadyjczyka – Hallelujah, stanęła Natalia Kukulska, która wytworzyła wokół siebie aurę, w której nie trudno było o ciarki.

Koncert z tłumaczeniami tekstów Cohena, autorstwa Macieja Zembatego oraz grafikami Matyldy Damięckiej, zaaranżowany został przez Leszka Bialika, który o projekcie Cohen i Kobiety mówi: Dla mnie prywatnie, możliwość aranżowania i produkowania muzyki do tego koncertu to wielki prezent od życia i szansa na okazanie szacunku oraz niezwykła podróż…. Koncert z piosenkami kanadyjskiej legendy muzyki w wykonaniu polskich wokalistek może być również okazją dla słuchaczy do wyruszenia w podróż, która szczególnie ciekawym doświadczeniem będzie dla fanów twórczości Cohena. Niezwykle interesującym może być szukanie paraleli pomiędzy oryginalnymi nagraniami utworów, a ich koncertowymi odpowiednikami. Kolejne okazje do wyruszenia w tę podróż już w przyszłym roku – Szczecin (27.03), Zabrze (29.03) oraz Warszawa (30.03).

Za zaproszenie na koncert dziękuję organizatorowi Cohen i Kobiety!

Setlista:

1) Damięcka – Waiting for a Miracle
2) Łobaszewska – In My Secret Life
3) Lipnicka – Famous Blue Raincoat
4) Kukulska – First We Take Manhattan
5) Pietrucha – Chelsea Hotel
6) Wrońska – Sisters Of Mercy
7) Zawiałow – I’m Your Man
8) Lipnicka – Tower Of Song
9) Łobaszewska – Alexandra Leaving
10) Pietrucha – Tonight Will Be Fine
11) Zawiałow – Suzanne
12) Kukulska – Hallelujah
13) Wrońska – Dance Me to the End Of Love
14) Damięcka – If It Be Your Will
15) All – In My Secret Life (bis)


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *