Muzyczny Zaułek

BYŁEM PO TAMTEJ STRONIE! OPOWIEM WAM JAK BYŁO.

Arek Kłusowski na scenie muzycznej jest już od wielu lat, jednak dopiero tydzień temu wydał swój debiutancki album Po tamtej stronie. Sam zainteresowany mówi: „Ta płyta to dla mnie pewnego rodzaju terapia, dzięki której stanąłem na nogi i niezwykle dojrzałem”. Mnie ten album bardzo mocno zaskoczył, a swoimi przemyśleniami na jego temat dzielę się w nowym odcinku #punktwidzenia na Muzycznym Zaułku.

Boję się odrywać stopy od pewnych lądów, myśli przewodnich. Niczego nie wolno nam wśród kontroli i zbiegów samotności. –  Arek Kłusowski „Zbieg samotności”

Arek Kłusowski nie stworzył tej płyty w pojedynkę. Przy okazji części utworów współpracował z dużymi nazwiskami polskiej sceny, między innymi ze znanym z projektu Xxanaxx, Michałem Wasilewskim czy  Darią Zawiałow i Michałem Kuszem, którzy dołożyli swoje trzy grosze do kompozycji tytułowej.

Utwór Po tamtej stronie rzeczywiście nosi w sobie klimat charakterystyczny dla debiutanckiej płyty wspomnianej Zawiałow, co może ujść uwadze tych, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tą utalentowaną wokalistką od Helsinek, na której zdecydowanie zrywa ze swoim dotychczasowym muzycznym emploi.

Nigdy wcześniej tak szczerze i otwarcie nie mówiłem o swoim życiu. Cieszę się, że dopiero teraz mogę podzielić się ze słuchaczami swoją muzyką, ponieważ czuję się świadomym i dorosłym twórcą.

Jednym z utworów, o których nie mówię w odcinku #punktwidzenia są Treści zakazane, które w bardzo uniwersalny sposób interpretuję jako hymn wszystkich wykluczonych, będących na społecznym (i prawnym!) marginesie. „Wśród norm wciąż jestem zaprzeczeniem. Wśród praw wciąż jestem przeoczeniem – nieważnym skojarzeniem bez nazw”. Jest to jeden z tych kawałków, z którym najbardziej się na tej płycie utożsamiam. Wydaje mi się być on również świetną egzemplifikacją wspomnianej w wypowiedzi Kłusowskiego dojrzałości, która cechuję tę płytę od samego jej początku aż do końca.

Pamiętaj, żeby zasubskrybować i zostawić łapkę w górę pod filmem na Muzycznym Zaułku! Będę Ci bardzo wdzięczny. 🙂

 

Komentarze

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *